Фото-відео архів

АКТИВНЕ ЖИТТЯ КАФЕДРИ
Плідна робота на викладацькій та науковій ниві неможлива без активного відпочинку та занять спортом. Тому на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем велика увага приділяється відновленню працездатності викладачів та допоміжного персоналу після напружених робочих днів.
Співробітники кафедри активно практикують такі види спорту, як настільний теніс, волейбол, футбол, баскетбол, шахи, туризм.
В ХНУ регулярно проводиться Спартакіада «Здоров’я» де представники нашої кафедри перебувають на провідних ролях. Також для зміцнення творчої співпраці та спілкування у невимушеній неформальній обстановці відбуваються товариські матчі із дружніми навчальними закладами.
Географія туристичних поїздок кафедри охоплює майже всю Україну. Неодноразово кафедра відвідувала мальовничі Карпати. У травні 2016 колективом кафедри здійснено цікаву та пізнавальну поїздку до м. Хуст Закарпатської області. Можна було помилуватися чудовою долиною нарцисів, Мукачівським замком, що входив на п’ятірки найнеприступніших у Європі, попити мінеральної води безпосередньо із джерел, скупатися у термальних водах. Дуже цікавою та пізнавальною було відвідання Хустської фабрики фетрових головних уборів, що є однією із трьох на теренах колишнього СРСР.
Традиційним щорічним відпочинком у перший тиждень літньої відпустки є поїздка у літній оздоровчий табір «Буревісник» с.Головчинці, де є змога поспілкуватися, половити рибу, позбирати грибів, подихати на повні легені чистим лісовим повітрям. Саме в Головчинцях практикується досить рідкісний та екзотичний вид змагань – водний волейбол, у якому беруть участь всі, незалежно віку та статі.
Нещодавно, у червні 2018 року, було здійснено поїздку на унікальний об’єкт – Дністровську ГАЕС, про яку знають не лише в усій Україні, а й далеко за її межами. Екскурсія було організована філією «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» на замовлення Хмельницького національного університету для 50-ох студентів та викладачів енергетичних спеціальностей, кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем. Можна було на власні очі осягнути велич Дністровської ГАЕС, вагомість людської праці та, водночас, неймовірні краєвиди, що завжди нагадують незнайомим відвідувачам Карпатські. Цифри, факти, принципи і закономірності роботи обладнання, особливості монтажних робіт та експлуатації – усе це помітно цікавило тих, для кого енергетика посідає чільне місце як у навчанні, так і в роботі. Усе нові й нові грані вітчизняної гідроенергетики та Дністровської ГАЕС відкрили цього разу для себе хмельничани, підтвердивши відомий факт про те, що книги і лекції у жодному разі не здатні замінити реалій побаченого.
На досягнутому колектив кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем зупинятися не збирається, і попереду багато нових планів та цікавих ідей, які будуть втілюватися у життя!