24 вересня 2021 року Волочиському машинобудівному заводу АТ «Мотор Січ» виповнилось 50 років.
Дане підприємство є одним з флагманів промисловості не тільки Волочиського району, але і Хмельницької області. Воно входить до всесвітньо відомого акціонерного підприємства «Мотор Січ», що є одним із провідних підприємств світу і єдиним в Україні з розробки, випробування, супроводу в експлуатації та ремонту 55 типів і модифікацій економічних та надійних авіаційних турбореактивних, турбовальних і турбовентиляторних двигунів для 61 виду літаків, вертольотів цивільної, транспортної та військової авіації, а також промислових газотурбінних установок на їх базі.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/1-1024x768.png)
На запрошення господарів свята делегація Хмельницького національного університету, зокрема викладачі і студенти кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем побували на даному підприємстві.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/2-1024x768.png)
Під час даного заходу викладачі та студенти оглянули виробництво та ознайомилися з асортиментом продукції, що випускається.
Завод спеціалізується на виготовленні кріпильних деталей авіаційних двигунів, технологічного оснащення та спецінструмента, складних типів штампів та прес-форм, пластмасової тари.
Також завод випускає товари народного споживання: великий асортимент систем шумозаглушення для легкових автомобілів; мотоблоки із навісним устаткуванням; товари господарського призначення та садово-городній інвентар.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/3-1024x768.png)
Під час екскурсії цехами підприємства студенти мали змогу ознайомитися із роботою різноманітного обладнання галузевого машинобудування, зокрема із роботою верстатів з числовим програмним керуванням.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/4-1024x768.png)
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/5-1024x1024.png)
Студенти також побачили відому моторсічівську пересувну електростанцію
та авіаційний двигун, який встановлюється на цій станції.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/6-1024x768.png)
Багато випускників різних років кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем на сьогодні працюють на даному підприємстві. Зокрема це: Корецький Андрій, Ящишина Наталія, Пасічник Тетяна, Джус Андрій, Омелян Микола, Шевчук Валентин та інші.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/8-1024x768.png)
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/7-768x1024.png)
Також відбулася зустріч делегації кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, зокрема завідувача кафедри МАЕЕС професора Поліщука Олега, доцента Коротич Ольги та доцента Тимощука Олександра із директором підприємства Стаднічуком Олександром та провідними спеціалістами – стейкхолдерами від виробництва.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/9-1024x1024.png)
Під час зустрічі було обговорено зміст освітніх програм «Галузеве машинобудування», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» різних освітніх рівнів підготовки, що відкриті на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем в рамках спеціальностей 133 «Галузеве машинобудування» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Крім того розглянуті питання підготовки фахових спеціалістів, проходження різних видів практик студентами, впровадження наукових розробок кафедри на підприємстві тощо.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/09/10-1024x768.png)
З нагоди славного ювілею бажаємо колективу Волочиського машинобудівного заводу подальшого процвітання та розвитку на благо нашої України.
Заст. завідувача кафедри машин
і апаратів, електромеханічних та
енергетичних систем
старший викладач Лісевич Світлана
Про автора