08.10.24 року для студентів першокурсників, які вступили на навчання за освітніми програмами: «Технології машинобудування» (спеціальність 131 «Прикладна механіка»); «Відновлення та технічний сервіс автомобілів» (спеціальність 132 «Матеріалознавство»); «Автомобільний транспорт» (спеціальність 274 «Автомобільний транспорт»); «Відновлення та технічний сервіс автомобілів» (спеціальність «Матеріалознавство»); «Агропереробка та інжиніринг», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі» (спеціальність 133 «Галузеве машинобудування»); «Агроінженерія» (спеціальність 208 «Агроінженерія»); «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Електропобутова техніка» (спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; «Архітектура та містобудування» (спеціальність 191 «Архітектура та містобудування» рівня бакалавр проведено заняття на тему: «Академічна доброчесність: правила та відповідальність здобувачів вищої освіти».
Заняття провела завідувачка інформаційно-бібліографічним відділом Хмельницького національного університету Оксана Бичко.
Доповідачка наголосила на тому, що академічна доброчесність студентів – це система цінностей та принципів, що визначають етичну поведінку в освітньому процесі. Вона включає чесне виконання навчальних завдань, дотримання авторських прав, уникнення плагіату, свідоме ставлення до оцінювання та справедливе спілкування з викладачами й колегами. Дотримання академічної доброчесності формує культуру відповідальності, забезпечує якість освіти та довіру до наукових досягнень. Це також сприяє розвитку самостійного мислення та критичного підходу до вирішення професійних і наукових завдань.
Також у межах заняття детально було розглянуто нормативно-правову базу академічної доброчесності в Україні. В інтерактивному форматі проаналізовано принципи академічної доброчесності, розглянуто діяльність структурних підрозділів Хмельницького національного університету, що популяризують академічну доброчесність та забезпечують її дотримання. Значну увагу було приділено розгляду форм проявів академічної недоброчесності.
Спікер звернула особливу увагу здобувачів освіти на принципову важливість дотримання питання академічної доброчесності для здобувача освіти, а також закликала за жодних обставин не порушувати культуру доброчесності, сформовану в університеті за роки його існування.
Заступник декана ФІТА
Надія Грипинська