23 березня 2023 року відбулася онлайн зустріч з представлення проєктів Project Based Learning за програмою Excellence Initiative – Research University в Сілезькому технологічному університеті під керівництвом dr hab. інж., проф. PŚ. Мирослава Бонека, що реалізуються на основі договорів про співпрацю між Сілезьким технологічним університетом та Хмельницьким національним університетом.
Тематика проєктів пов’язана з лазерною обробкою поверхні та технологією лазерного різання. У проекті беруть участь з польської сторони студенти спеціальностей «Матеріалознавство», «Механіка та машинознавство», «Електротехніка», учні фізико-математичного профілю V ЗОШ з двомовним відділенням ім. Анджея Струга в Глівіце. З української сторони проєкт виконується студентами спеціальностей 133 «Галузеве машинобудування» і 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» освітньо-професійних програм «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Машини та апарати легкої промисловості», «Енергетичний менеджмент», «Електропобутова техніка» освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» та освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування» освітньо-наукового рівня «доктор філософії» під керівництвом викладачів кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Зображення2.png)
Семінар відкрив керівник проєктів PBL з польської сторони проф. Мирослав Бонек. Він представив присутнім на семінарі студентів та їхніх наукових керівників з Сілезького технологічного університету.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Зображення3.png)
Професор Олег Поліщук представив студентів та їхніх наукових керівників з Хмельницького національного університету.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Зображення4-1.png)
Студент спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Хмельницького національного університету Володимир Грудінін представив присутнім тематику наукових досліджень, що проводяться молодими науковцями на кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем,
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Зображення5-1.png)
а студенти електротехнічного факультету з Сілезького національного університету – тематику своїх наукових досліджень.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/Зображення6-1.png)
Результати співпраці будуть представлені на Міжнародній студентській науковій конференції TalentDetector2023_Summer.
За інформацією
кафедри МАЕЕС
Про автора