10 березня Хмельницька обласна військова адміністрація спільно з Проєктом USAID «Енергетична безпека» провели круглий стіл «Концепція та ключові проекти регіональної програми забезпечення енергетичної ефективності (РПЗЕЕ) Хмельницької області».
В даному заході брав участь завідувач кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету д.т.н., професор Олег Поліщук, який також входить в робочу групу з розробки регіональної програми забезпечення енергетичної ефективності при Хмельницькій обласній військовій адміністрації.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/112-1024x640.png)
З вступним словом виступив заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Ткачук, який був модератором даного заходу.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/113-1024x640.png)
З вступними доповідями виступили Голова Держенергоефективності України Валерій Безус, керівник напрямку теплопостачання USAID Проєкту енергетичної безпеки Діана Корсакайте, президент Українського національного комітету CIGRE Олександр Світєлік.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/114-1024x640.png)
До обговорення регіональної програми долучилися представники місцевих громад, Державного комітету України з енергозбереження, проєкту USAID «Eнергетична безпека», Міжнародної Ради з великих електричних систем CIGRE, Інституту газу та загальної енергетики НАН України, Хмельницькобленерго, Хмельницьктеплокомуненерго, Хмельницького національного університету, Посольства Республіки Корея в Україні, Копенгагенського кліматичного центру UNEP, члени робочої групи при ОВА з розробки РПЗЕЕ та інші організації. Загалом у заході прийняли участь 71 фахівець.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/115-1024x640.png)
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/116-1024x640.png)
Круглий стіл був присвячений розгляду та затвердженню концепції РПЗЕЕ Хмельницької області, а також питанню функціонування та розповсюдження малої розподіленої когенерації для підвищення надійності електрозабезпечення критичної інфраструктури населених пунктів та інших соціально важливих об’єктів.
![](https://maees.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/03/117-1024x640.png)
Після обговорення були прийняті спільні рекомендації для членів робочої групи при ОВА та учасників заходу.
Світлана Лісевич,
заступник зав.кафедри МАЕЕС
Про автора